NIKO Markovič

Prejšnji teden je v rodnem Žalcu eden najuspešnejših in najtrofejnejših slovenskih rokometnih trenerjev, NIKO MARKOVIČ, predstavil svojo avtobiografijo. Njegova trenerska pot se je začela na Igu leta 1970, kjer je deloval dve sezoni. V tem času se je na Igu začelo s “pravimi treningi”, ne glede na vremenske pogoje – dež, sneg itd. S svojim delom in odnosom je zbudil ogromno zanimanja med mladimi in postavil temelje za to, da se rokomet še danes igra na Igu in da je postal najmnožičnejši šport mladih. V knjigi je omenjen tudi RK Mokerc-Ig; vse mu je ostalo v najlepšem spominu. Prijetno je bilo obujati spomine na tiste “pionirske” čase rokometa in na pogoje, v katerih se je delovalo.

Slavnosti ob predstavitvi biografije so se udeležili tudi varovanci igralci, ki jih je prav on s svojim delom in odnosom navdušil za rokomet:
g. Franc Jakša
g. Stane Virant
g. Miro Gabrijelčič
g. Janez Bolha

Avtor: Janez Bolha